Poradnik

Wenezuela

WENEZUELA
(Boliwariańska Republika Wenezueli)
Stolica: Caracas
Waluta: bolivar (VEB);
1 USD = 2144,60 VEB; 1 EUR = 2600 VEB
Język urzędowy: hiszpański

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE. Obywatele polscy nie są objęci obowiązkiem wizowym. Na granicy obowiązani są wypełnić tzw. kartę turystyczną (tarjeta de turismo). Cel turystyczny upoważnia obywateli polskich do pobytu w Wenezueli bez wizy do 90 dni. Wymagany okres ważności paszportu wynosi sześć miesięcy od daty wjazdu. Na żądanie służb granicznych należy okazać bilet powrotny.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Nie są zalecanie ani wymagane szczepienia. Jeśli turysta podróżuje na południe kraju, wskazane jest zaszczepienie się przeciw malarii i dendze.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Wymagane jest między¬narodowe prawo jazdy oraz obowiązkowo miejscowe świadectwo zdrowia, które wraz z prawem jazdy upoważnia do prowadzenia pojazdów. Świadectwo zdrowia można otrzymać po wykonaniu odpowiednich badań w wyznaczonych do tego celu placówkach. Koszt badań wynosi ok. 15 USD.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU. Nie ma ograniczeń, jednak zawsze trzeba mieć przy sobie oryginał paszportu.

BEZPIECZEŃSTWO. Występuje duże zagrożenie przestępczością pospolitą we wszystkich miejscach publicznych, należy zatem zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.

źródło: MSZ


Poczytaj również o innych krajach: